Blogosfera

Blogosfera

Shkrime nga Blogosfera Shqiptare

 • Si t aktivizojm Java n browser?

  Ky artikull vjen si rrjedhoj e nj pyetjeje br tek peshkupauj. Gazetar t fushs s siguris vn n dijeni pr kt problem t Java dhe gjithashtu informojn pr problemet q mund t shkaktoj n vazhdim. Fillimisht, nuk duhet ngatrruar JAVA me JAVAScript. Pr t mos patur probleme duhet ’aktivizuar plugin-i n browser pr Java dhe [...]Si t ’aktivizojm Java n browser? shkr

 • Sot u firmos nga ana e Bashkimit Europian ne Tokio ACTA, Marreveshja Tregtare Kundra Falsifikimit

  Sot n Tokio, BE dhe 22 shtetet antare t saj, zyrtarisht nnshkruan ACTA, Marrveshjen e Tregtis Kundra Falsifikimit. Lvizja globale e qytetarve t organizuar pr t kundrshtuar SOPA dhe PIPA tani ka nj objektiv t ri dhe duhet t prqndrohet n mposhtjen e ACTA, e cila ka ndikim global. Pak dit pas protestave kundr projektligjeve [...]Sot u firmos nga ana e Bashkimit Europian ne Tokio A

 • Sot u firmos nga ana e Bashkimit Europian ne Tokio ACTA, Marreveshja Tregtare Kundra Falsifikimit

  Sot n Tokio, BE dhe 22 shtetet antare t saj, zyrtarisht nnshkruan ACTA, Marrveshjen e Tregtis Kundra Falsifikimit. Lvizja globale e qytetarve t organizuar pr t kundrshtuar SOPA dhe PIPA tani ka nj objektiv t ri dhe duhet t prqndrohet n mposhtjen e ACTA, e cila ka ndikim global. Pak dit pas protestave kundr projektligjeve [...]Sot u firmos nga ana e Bashkimit Europian ne Tokio A

 • Si te aktivizoni faqen e re te YouTube

  Para ca kohsh u dha lajmi pr designin e ri t YouTube i cili ishte n faza testimi me nj grup t vogl prdoruesish por do duhej koh t aktivizohej pr publikun e gjer. Tani keni nj mnyr pr ta aktivizuar edhe ju pa patur nevoj t prisni derisa t vihet n dispozicion nga ata [...]Si te aktivizoni faqen e re te YouTube shkruar tek: eklipsi.com

 • Si te aktivizoni faqen e re te YouTube

  Para ca kohsh u dha lajmi pr designin e ri t YouTube i cili ishte n faza testimi me nj grup t vogl prdoruesish por do duhej koh t aktivizohej pr publikun e gjer. Tani keni nj mnyr pr ta aktivizuar edhe ju pa patur nevoj t prisni derisa t vihet n dispozicion nga ata [...]Si te aktivizoni faqen e re te YouTube shkruar tek: eklipsi.com

 • Google ofron Google ! Tentativa e re e tij ne Social

  Google ka lajmruar pr krijimin e fundit t tij, Google . Lajmi zyrtar sht dhne tek GoogleBlog.Blogspot.com. Kjo sht tentativa e fundit e tyre pr t qn pjesmarrs aktiv n “Rrjetin Social” fenomeni i viteve t fundit, i cili dominohet nga Facebook. Duhet pranuar ama fakti q konkurenca ka t mirn e saj, na sjell produkte [...]Google ofron Google ! Tentativa e re e tij ne &#

 • Gazetaret bashkefajtore ne justifikimin e lufterave dhe masakrave

  “Gazetaria e keqe eshte pergjegjese per vdekjen e mijerave njerez ne konfliktet ne Irak dhe Afganistan”, mendon gazetari dhe regjizori John Pilger. Ne dokumentarin e tij te fundit, “The War You Don’t See”, permes intervistave me reporteret e kanalave me te medha televizive dhe komisareve te OKB-se, Pilger tregon sa shume eshte manipuluar [...]

 • BE heq elsin, jo dern

  4 vite më parë
  BE heq elsin, jo dern

  Rndom po analizohet se arsyeja e dshtimit t Shqipris, sht kriteri politik. E vrtet. Ai mban pjesn m t madhe t dshtimit. Por n fakt, kriteri ekonomik sht shtylla q bn t aloj si kriteret politike pr Shqiprin, ashtu edhe vendimin politik t Brukselit

 • Si nga asgjja bankat bjn para

  A e keni br ndonjher pyetjen pse nuk ju ka ndodhur asnjher t vini n bank dhe t’ju thon se nuk mund t merrni kredi sepse nuk kan aq t holla sa ju nevojiten dhe prandaj duhet t prisni q dikush t vendos t holla, q juve t’ju miratojn kredin? Oferta dhe krkesa Tregu financiar nga fillimi [...]

 • Brendet me me shume ndikim ne Facebook

  16 milion simpatizant ka Starbucks n faqen e tyre n Facebook, duke e br kshtu m t madhen ndr miliona t tilla n tr komunitetin e rrjetit m t madh shoqror. Ja dhe lista e dhjetshes s par: 1. Starbucks 16 milion 2. Coca-Cola 15 milion 3. Oreo 12 milion 4. Skittles 11.5 milion 5. Red [...]

 • BE heq elsin, jo dern

  4 vite më parë
  BE heq elsin, jo dern

  Rndom po analizohet se arsyeja e dshtimit t Shqipris, sht kriteri politik. E vrtet. Ai mban pjesn m t madhe t dshtimit. Por n fakt, kriteri ekonomik sht shtylla q bn t aloj si kriteret politike pr Shqiprin, ashtu edhe vendimin politik t Brukselit

 • Si nga asgjja bankat bjn para

  A e keni br ndonjher pyetjen pse nuk ju ka ndodhur asnjher t vini n bank dhe t’ju thon se nuk mund t merrni kredi sepse nuk kan aq t holla sa ju nevojiten dhe prandaj duhet t prisni q dikush t vendos t holla, q juve t’ju miratojn kredin? Oferta dhe krkesa Tregu financiar nga fillimi [...]

 • Si nga asgjja bankat bjn para

  A e keni br ndonjher pyetjen pse nuk ju ka ndodhur asnjher t vini n bank dhe t’ju thon se nuk mund t merrni kredi sepse nuk kan aq t holla sa ju nevojiten dhe prandaj duhet t prisni q dikush t vendos t holla, q juve t’ju miratojn kredin? Oferta dhe krkesa Tregu financiar nga fillimi [...]

Reklamat

Pronat e Fundit


 • domain shqiperia

Video

Lajm dhe tema t nxehta

AKTUALITET

TEMA TË NXEHTA

KULTURA

Albforumi