Kuriozitete

Kuriozitete

Kureshtja eshte deshira apo shtytja e brendeshme e nje krijese per te njohur apo mesuar te padituren dhe te panjohuren. Eshte kerkimi i pyetjeve qe i veme vetes per gjerat e panjohura, dhe Shqiperia.com do mundohet tju sjell kuriozitete nga me te ndryshmet...

 • Zyrtari australian jep doreheqjen per nje shishe vere

  Kryeministri i shtetit australian, Uellsi Jugor i Ri, Barry O'Farell, ka dhene doreheqje, pasi u zbulua se ai nuk kishte qene i sinqerte ne lidhje me nje hetim per korrupsion, pasi nuk pranoi se kishte marre si dhurate nje shishe vere, ne vlere prej 2800 dollaresh, nga nje biznesmen.

  1397639857-kryeministri_australian_1.jpg
 • Mesazhi ne shishe me i vjeter ne bote daton 100 vjet me pare

  Kush nga ju do te arrinte qe t'i besonte nje peshkatari skocez i cili kerkon tju binde se ka gjetur mesazhin ne shishe me te vjeter ne te gjithe boten?! Askush mesa duket! Por ne fund ai ia ka dale te flas dhe Komisioni prestigjioz Boteror i Rekordeve Ginues ka vendosur ta degjoj! Mesazhi i gjetur thuhet se daton 98 vjet me pare.

  1397551140-mesazhi.jpg
 • Statuja e Shen Merise duke 'qare'

  Qindra persona kane shkuar te shikojne nga afer statujen e Merise ne kishen katolike ne Indiana, pasi nga syte e saj jane derdhur lot. Statuja 1.5 metra e gjate eshte vendosur jashte kishes katolike ne Indiana dhe ndodhet atje per gati 20 vjet.

  1397138655-lotet.jpg 1397138655-statuja_qe-qan.jpg
 • Tenton te vetvritet per shkak te selfie-ve

  A mundet qe nje sekuence e thjeshte shkrepjesh te oj ne vdekje? A mund qe nje njeri te tentoj te vras veten vetem sepse ne foto nuk del ashtu si deshiron? eshte e pabesueshme, por ja qe kjo gje i ka ndodhur nje vajze amerikane. Ajo desh vdiq per shkak te varesise se fotove selfie. 19 vjearja ishte e fiksuar per pamjen e saj.

 • 5 shenjat qe tregojne krizen ne cift

  Do te mjaftonte vetem pak kohe e shkurter, pak sinqeritet me veten tuaj per te kuptuar se lidhja juaj eshte drejt perfundimit, ndaj ka ardhur momenti te reflektoni dhe te ribeni edhe nje here llogarite.

 • Koreja e Veriut prezanton iPhone-in e ri, pa... internet!

  Korea e Veriut ka prezantuar iPhone-in e saj, qe duket se eshte frymezuar nga iPhone 3. I shitur ne tre ngjyra, i ashtuquajturi 'Pyongyant Touch' duket se eshte nje kopje e qarte e pajisjes se vjeter te Apple-it, pervec disa ndryshimeve te vogla.

Reklamat

Pronat e Fundit


 • domain shqiperia

Video

Lajm dhe tema t nxehta

AKTUALITET

TEMA TË NXEHTA

KULTURA

Albforumi