Blogosfera

Blogosfera

Shkrime nga Blogosfera Shqiptare

 • Si tė ēaktivizojmė Java nė browser?

  Ky artikull vjen si rrjedhojė e njė pyetjeje bėrė tek peshkupaujė. Gazetarė tė fushės sė sigurisė vėnė nė dijeni pėr kėtė problem tė Java dhe gjithashtu informojnė pėr problemet qė mund tė shkaktojė nė vazhdim. Fillimisht, nuk duhet ngatėrruar JAVA me JAVAScript. Pėr tė mos patur probleme duhet ē’aktivizuar plugin-i nė browser pėr Java dhe [...]Si tė ē’aktivizojmė Java nė browser? shkr

 • Sot u firmos nga ana e Bashkimit Europian ne Tokio ACTA, Marreveshja Tregtare Kundra Falsifikimit

  Sot nė Tokio, BE dhe 22 shtetet anėtare tė saj, zyrtarisht nėnshkruan ACTA, Marrėveshjen e Tregtisė Kundra Falsifikimit. Lėvizja globale e qytetarėve tė organizuar pėr tė kundėrshtuar SOPA dhe PIPA tani ka njė objektiv tė ri dhe duhet tė pėrqėndrohet nė mposhtjen e ACTA, e cila ka ndikim global. Pak ditė pas protestave kundėr projektligjeve [...]Sot u firmos nga ana e Bashkimit Europian ne Tokio A

 • Sot u firmos nga ana e Bashkimit Europian ne Tokio ACTA, Marreveshja Tregtare Kundra Falsifikimit

  Sot nė Tokio, BE dhe 22 shtetet anėtare tė saj, zyrtarisht nėnshkruan ACTA, Marrėveshjen e Tregtisė Kundra Falsifikimit. Lėvizja globale e qytetarėve tė organizuar pėr tė kundėrshtuar SOPA dhe PIPA tani ka njė objektiv tė ri dhe duhet tė pėrqėndrohet nė mposhtjen e ACTA, e cila ka ndikim global. Pak ditė pas protestave kundėr projektligjeve [...]Sot u firmos nga ana e Bashkimit Europian ne Tokio A

 • Si te aktivizoni faqen e re te YouTube

  Para ca kohėsh u dha lajmi pėr designin e ri tė YouTube i cili ishte nė faza testimi me njė grup tė vogėl pėrdoruesish por do duhej kohė tė aktivizohej pėr publikun e gjerė. Tani keni njė mėnyrė pėr ta aktivizuar edhe ju pa patur nevojė tė prisni derisa tė vihet nė dispozicion nga ata [...]Si te aktivizoni faqen e re te YouTube shkruar tek: eklipsi.com

 • Si te aktivizoni faqen e re te YouTube

  Para ca kohėsh u dha lajmi pėr designin e ri tė YouTube i cili ishte nė faza testimi me njė grup tė vogėl pėrdoruesish por do duhej kohė tė aktivizohej pėr publikun e gjerė. Tani keni njė mėnyrė pėr ta aktivizuar edhe ju pa patur nevojė tė prisni derisa tė vihet nė dispozicion nga ata [...]Si te aktivizoni faqen e re te YouTube shkruar tek: eklipsi.com

 • Google ofron Google ! Tentativa e re e tij ne Social

  Google ka lajmėruar pėr krijimin e fundit tė tij, Google . Lajmi zyrtar ėshtė dhėne tek GoogleBlog.Blogspot.com. Kjo ėshtė tentativa e fundit e tyre pėr tė qėnė pjesėmarrės aktivė nė “Rrjetin Social” fenomeni i viteve tė fundit, i cili dominohet nga Facebook. Duhet pranuar ama fakti qė konkurenca ka tė mirėn e saj, na sjell produkte [...]Google ofron Google ! Tentativa e re e tij ne &#

 • Gazetaret bashkefajtore ne justifikimin e lufterave dhe masakrave

  “Gazetaria e keqe eshte pergjegjese per vdekjen e mijerave njerez ne konfliktet ne Irak dhe Afganistan”, mendon gazetari dhe regjizori John Pilger. Ne dokumentarin e tij te fundit, “The War You Don’t See”, permes intervistave me reporteret e kanalave me te medha televizive dhe komisareve te OKB-se, Pilger tregon sa shume eshte manipuluar [...]

 • BE heq ēelėsin, jo derėn

  4 vite mƫ parƫ
  BE heq ēelėsin, jo derėn

  Rėndom po analizohet se arsyeja e dėshtimit tė Shqipėrisė, ėshtė kriteri politik. E vėrtetė. Ai mban pjesėn mė tė madhe tė dėshtimit. Por nė fakt, kriteri ekonomik ėshtė shtylla qė bėn tė ēalojė si kriteret politike pėr Shqipėrinė, ashtu edhe vendimin politik tė Brukselit

 • Si nga asgjėja bankat bėjnė para

  A e keni bėrė ndonjėherė pyetjen pse nuk ju ka ndodhur asnjėherė tė vini nė bankė dhe t’ju thonė se nuk mund tė merrni kredi sepse nuk kanė aq tė holla sa ju nevojiten dhe prandaj duhet tė prisni qė dikush tė vendos tė holla, qė juve t’ju miratojnė kredinė? Oferta dhe kėrkesa Tregu financiar nga fillimi [...]

 • Brendet me me shume ndikim ne Facebook

  16 milion simpatizantė ka Starbucks nė faqen e tyre nė Facebook, duke e bėrė kėshtu mė tė madhen ndėr miliona tė tilla nė tėrė komunitetin e rrjetit mė tė madh shoqėror. Ja dhe lista e dhjetėshes sė parė: 1. Starbucks 16 milion 2. Coca-Cola 15 milion 3. Oreo 12 milion 4. Skittles 11.5 milion 5. Red [...]

 • BE heq ēelėsin, jo derėn

  4 vite mƫ parƫ
  BE heq ēelėsin, jo derėn

  Rėndom po analizohet se arsyeja e dėshtimit tė Shqipėrisė, ėshtė kriteri politik. E vėrtetė. Ai mban pjesėn mė tė madhe tė dėshtimit. Por nė fakt, kriteri ekonomik ėshtė shtylla qė bėn tė ēalojė si kriteret politike pėr Shqipėrinė, ashtu edhe vendimin politik tė Brukselit

 • Si nga asgjėja bankat bėjnė para

  A e keni bėrė ndonjėherė pyetjen pse nuk ju ka ndodhur asnjėherė tė vini nė bankė dhe t’ju thonė se nuk mund tė merrni kredi sepse nuk kanė aq tė holla sa ju nevojiten dhe prandaj duhet tė prisni qė dikush tė vendos tė holla, qė juve t’ju miratojnė kredinė? Oferta dhe kėrkesa Tregu financiar nga fillimi [...]

 • Si nga asgjėja bankat bėjnė para

  A e keni bėrė ndonjėherė pyetjen pse nuk ju ka ndodhur asnjėherė tė vini nė bankė dhe t’ju thonė se nuk mund tė merrni kredi sepse nuk kanė aq tė holla sa ju nevojiten dhe prandaj duhet tė prisni qė dikush tė vendos tė holla, qė juve t’ju miratojnė kredinė? Oferta dhe kėrkesa Tregu financiar nga fillimi [...]

Reklamat

Pronat e Fundit


 • domain shqiperia

Video

Lajm dhe tema tė nxehta

AKTUALITET

TEMA TË NXEHTA

KULTURA

Albforumi