Poezi

Poezi

Jeta nuk sht e verbt, Pse nuk shef me sy, Ajo sht e verbt, Nse nuk punon me kry,Jeta nuk sht e plot, Pse jemi t gjall, Jeta sht e kot, T gzohemi se jem budall, Jeta sht e mjer, Kur i bhesh poltron dikuj Jeta sht e ndjer, Kur lavron n ar t huaj,

 • Bismil-lahirr-rrahmanirr-rrahim

  N emr t Krijuesit i besojm, I Cili t gjitha i ka pa kufi, Ti na msove jet t kndshme t gzojm, Duk jetuar me jet plot knaqsi,

 • Burimi

  5 vite më parë
  Burimi

  Aty ku uji buron, Aty jeta fillon, Nga aty qarkullon, Trsin rrumbullakson,

 • Dorputhsit

  5 vite më parë
  Dorputhsit

  Dorputhsit jan t pa identitet, T pa komb, dhe t pa fe, Genjeshtrs i thojn: e vrrtet, Gjunjzuar jetojn pran ne,

 • Edukata

  5 vite më parë
  Edukata

  Edukata sht veti njerzore, E msuar qysh n fmini Edukata sht vler cilsore, Q ven rend n shoqri,

 • Islami

  5 vite më parë
  Islami

  Pesmdhijet shekuj ngrin flamurin e Liris, Qndron Lapidar n shrbim t njerzis, `prej kur ndrite botn, t et nuk t lan, Ty pr t farosur , shtatmdhijet lufta i bajn,

 • Jeta

  5 vite më parë
  Jeta

  Jeta nuk sht e verbt, Pse nuk shef me sy, Ajo sht e verbt, Nse nuk punon me kry,

 • Kuvendi

  5 vite më parë
  Kuvendi

  N Prizren mbahet Kuvendi, Vijn Shqiptart siq sht rendi, N Kuvend gjithnji i pari, Naim Frashri, ai bir Shqiptari,

 • Unioni Evropian ???

  5 vite më parë
  Unioni Evropian ???

  Dhurove bots humanizmin dhe renesansen, lumturi dhe progres, q t gjith t gjejn shansen, kush pr buk mos t vdes,

 • Poltrint

  5 vite më parë
  Poltrint

  Ata jan t gatshm n gjdo situat, Vetn duk lavdruar, ditn t bjn nat, Aftsi kan t t`merrsheme, njerzit me i mashtruar, Gjithnji jan t gatshm gjendjes me ju adaptuar,

 • Tradhtart

  5 vite më parë
  Tradhtart

  Jan t betuar armikut ti shrbejn, Po dhe vendi t kallt flak, Asgj nuk kursejn, Popullin t ulin n gjak,

 • Burimi

  5 vite më parë
  Burimi

  Aty ku uji buron, Aty jeta fillon, Nga aty qarkullon, Trsin rrumbullakson,

 • Pranvera

  5 vite më parë
  Pranvera

  Oj, pranver, oj bukuroshe, Skej m`skej e qosh em qoshe, Bukurija t ndriqon, Dashurija n ty lulzon,

 • Mejdani i Mujos me Balozin

  Kur ka ken' Baloz Edelia ne Jutbin' Balozi ka ra Kunen Mujit don me ia marr N'saraj t'Mujit Balozi ka dal' po na rrin tri dit' e tri nete kurrsesi Kunes s'mund ia njese

Reklamat

Pronat e Fundit


 • domain shqiperia

Video

Lajm dhe tema t nxehta

AKTUALITET

TEMA TË NXEHTA

KULTURA

Albforumi